[ Ayfer Dönmez Fan Sitesi ]

AYFERDAŞLARIN BULUŞMA NOKTASI


  Kara Köpekler Havlarken

  Paylaş
  avatar
  mor menekse
  Admininstrator
  Admininstrator

  Kadın
  çin astrolojisi : Keçi
  Mesaj Sayısı : 554
  Yaş : 27
  Nerden : AYFERİSTAN
  Kayıt tarihi : 14/05/08

  Kara Köpekler Havlarken

  Mesaj tarafından mor menekse Bir Çarş. Ekim 07, 2009 5:03 pm


  “Kara Köpekler Havlarken”, iki varoş delikanlısı Selim (Cemal Toktaş) ve Çaça’nın (Volga Sorgu Tekinoğlu) şehrin kıdemli çakalları arasından sıyrılıp yırtma / sınıf atlama mücadelesini anlatıyor.


  _________________
  avatar
  HSVEKY
  Moderatör
  Moderatör

  Mesaj Sayısı : 137
  Kayıt tarihi : 24/05/08

  Altın Portakal'ın gala programı açıklandı

  Mesaj tarafından HSVEKY Bir C.tesi Ekim 10, 2009 2:51 pm

  Kara Köpekler Havlarken / 15 Ekim Perşembe, 11.30
  Goygoy, Zilzal, Umut ve Araf gibi ödüllü kısa filmleriyle tanınan genç yönetmen Mehmet Bahadır Er ile Ukraynalı kısa film yönetmeni Maryna Gorbach'ın, birlikte kurgusunu da üstlenip yönettikleri ilk uzun metraj filmleri “Kara Köpekler Havlarken '' , on beş yıl boyunca bir parçası olarak yaşadığı mahalleyi; şehir göçebeliği, güvenlik, rant, tutunamama ve yaşam mücadelesi kavramlarını; iki varoş delikanlısının şehrin kıdemli çakalları arasından sıyrılıp sınıf atlama mücadelesini anlatıyor. Ulusal ve uluslararası birçok film festivalinde gösterimi yapılan Kara Köpekler Havlarken in başrollerinde Cemal Toktaş, Volga Sorgu, Erkan Can ve Murat Daltaban ve Ayfer Dönmez var.
  avatar
  HSVEKY
  Moderatör
  Moderatör

  Mesaj Sayısı : 137
  Kayıt tarihi : 24/05/08

  Geri: Kara Köpekler Havlarken

  Mesaj tarafından HSVEKY Bir C.tesi Ekim 10, 2009 3:06 pm

  Cemal Toktaş (Selim) , Volga Sorgu Tekinoğlu (Çaça) , Ayfer Dönmez , Erkan Can , Murat Daltaban , Mehmet Usta , Ergun Kuyucu

  İstanbul'un varoşlarında geçen Kara Köpekler Havlarken, Selim ve Çaça isminde iki mahalle delikanlısının, prestij kazanma, sınıf atlama çabalarını ve şehirde verdikleri yaşam mücadelesini anlatıyor.

  Yönetmen Mehmet Bahadır Er, filmin konusunu on beş yıl boyunca kendi mahallesinde yaşadıklarından esinlenerek senaryolaştırmış.

  Goygoy, Zilzal gibi kısa filmleriyle birçok festivalde ödül alan Mehmet Bahadır Er, bu ilk uzun metraj filminde Ukraynalı yönetmen Maryna Gorbach'la bir araya geldi. Film, Rotterdam Film Festivali'ndeki ilk gösteriminin ardından 28. Uluslararası İstanbul Film Festivali'nde izleyiciyle buluştu. Ayrıca 17. Hamburg Film Festivali'nde festivalin de “Vibrant Metropolises” uluslararası bölümünde yarışacak.
  avatar
  HSVEKY
  Moderatör
  Moderatör

  Mesaj Sayısı : 137
  Kayıt tarihi : 24/05/08

  Geri: Kara Köpekler Havlarken

  Mesaj tarafından HSVEKY Bir C.tesi Ekim 10, 2009 3:11 pm

  Film hakkındaki yorumların çoğu olumlu yönde.Kesinlikle izlemeyi düşünüyorum.Duyduğuma göre Çinliler filmi çok beğenmişler ve arşivlerine koymuşlar.Her filmi arşivlerine koymuyorlar.Demek ki gerçekten beğenmişler ve çok ilgi görmüş.

  Buarada ablamızın adı yine Ayşe olarak geçiyor.Bu 3. Ayşe karakteri. I love you
  avatar
  HSVEKY
  Moderatör
  Moderatör

  Mesaj Sayısı : 137
  Kayıt tarihi : 24/05/08

  Geri: Kara Köpekler Havlarken

  Mesaj tarafından HSVEKY Bir C.tesi Ekim 10, 2009 4:00 pm

  Kara Köpekler Havlarken, Kapalı Gişe Oynuyor
  T. C. Kültür Bakanlığı destekli Kara Köpekler Havlarken, dünya prömiyerini Rotterdam Film Festivali’nde yaptı. Başarılı kısa filmleriyle tanınan Mehmet Bahadır Er’in yazıp, Maryna Gorbach’la birlikte yönettikleri Kara Köpekler Havlarken’in biletleri satışa çıktığı gün tükendi. Yoğun ilgiyle karşılanan filmin son gösterimi daha büyük bir sinemaya alındı. Festivalin kapanış günü 31 Ocak’ta Pathe 6 salonunda 17:45′de gösterilecek. Film, iki varoş delikanlısının sınıf atlama mücadelesini anlatıyor. Filmde Cemal Toktaş, Volga Sorgu Tekinoğlu, Erkan Can ve Çeliktepe - Gültepe - Seyrantepe halkı oynuyor.

   Similar topics

   -

   Forum Saati Perş. Ocak 17, 2019 2:33 pm